Kappsegling

Anmälda båtar

Följande båtar är anmälda till DataCom Cup 2013.

Notera att anmälningar kontrolleras och publiceras manuellt. Om du nyligen anmält ditt deltagande kommer din båt att dyka upp i listan inom kort.

Båttyp Mättal Båtnamn Skeppare
Landmark 43 1,475 DataCom Ralf Aspholm
First 36.7 1,295 Team Arken Zoo Patrik Forsgren
Gambler 40 1,32 IT Advisor Carl Johan Marnell
Aspect 40 1,415 Effect

Rolf Tannergård

FinnFlyer 42 GT 1,435 Avantime2

Ville Djurberg 

Mumm 36 1.331 Shogun

Kristoffer Straume 

Entonnare 1.322 Orient Express

Ita Grossmann

J/109 1,295 AlmaViva

Oscar Ekelund 

FinnFlyer 36GT 1,35 Black Pearl

Håkan Mildh Svensson 

Smaragd 1,184 Grace

Tommy Tegge

RS Elite 1.146 Fantast

Magnus Ahnme 

Rapier 31 1.116 Rapier

Mats E Wold 

Dehler 35 1,256 Bönan 2

Johan Ekberg 

J/105 1,266 Novus Consulting

Anders Frisk 

X-34 1,258 Excalibur

Anders Kvist 

Arcona 400 1,333 Anna-Lisa

Håkan Belvén 

First 31.7 1.178 Spica

Marianne Stenstedt 

First 30 1.228 Peakaboo

Rikard Isby 

First 31,7 HR 1,18  No Name

Mats Jadesköld 

X-99 1,23 

Tax Free

Johan Andersson 

J/80 1,198

Trouville 

Johan af Sandeberg 

Arcona 430 1,415

L´Arc II Bianchi

Lisa Fredriksson

Bavaria 38 match 1,34

Mum 

Urban Sidh

Vallicelli 42 1.407

She Devil 

Thommy Sundström 

First 34.7 1.249

Slaghöken 

Joakim Bergkvist 

Arcona 340 1,269

Imbruglia 

Staffan Larsson

J/80 1.198

Heavy Duty 

Pontus Törnlund 

First 40,7 1,341

Blueprint

Andreas Hamrin 

J/80 1,198

Segel & Kapell- Nacka 

Johan Gransten 

Comfortina 38 1.258

Adeline SGAB Sailing Team 

Lars Karlöf 

Grand Soleil 43 1.396

Rebecca

Kurt Rosander 

Albin Express 1,114

Västgöta-Dal

Henrik Rundquist

Smaragd 1.18

NN

Ann-Louise Bernekvist

Dehler 33 Classic 1,233

Mach1

Mattias Håkansson 

J/70 1.197 

Dynamant

Anders Rosenberg 

Passad GT 1,197

Jenny 

Peter Skoglund

Far East 26 1,185

China Girl 

Peder Lanefelt 

Sydney 40 1.465

Cramo Sailing Team 

Martin Jegnell

Aspect 40 1.397

Styv

Kalle Hultman 

Finngulf 33

1.220

Midushi 

Kristian Antin 

Elan 410 1,331

Take Off

Jörgen Wennberg

Bavaria 38 match 1,318

Ricki-Ticki 

Tord Lindqwist 

A22 1.194

Paloma 

Torkel Sintorn 

J/80 1.198

Luffa

Philip Karlberg 

Arcona 340 1.288

Imperiet1 

Paul Nord 

Farr 40 OD 1,489

Stormtrooper 

Jonas Andersson 

Aspect 40 1,419

Perfect 

Erik Ygberg 

M25 1,067

Nea 

Fredrik Lindström 

H-båt 1,076

Pärlan 

Anna Labecker 

Dufour 34 1,233

Emira 

Ove Hägg 

Wasa 55 spec. 1,277

Vindile 

Magnus Löfvendahl 

First 36.7 1,282

Ruby 

Johan Carlstedt 

Arcona 340 1.311

Hallberg & Co 

Staffan Hallberg 

First 40.7 1.34

Absolute Blue

Hans-Åke Nordstedt 

Mani 32 1,214

Topspin

Carl-Axel Forssen 

IMX 40 1,347

Nemo 

Hans Broman 

Dynamic 35 1,274

Primadonna 

Andreas Friman

Finngulf 33 1,232

La Dolce Vita 

Per Lindstedt 

Mannerberg 38 1,353

Pila 

Eva Sporrner 

If 1,02

Caj 

Malin Andersson 

First 40.7 1.34

CaMeVa Bien 

Lars Eklund 

S&S 52 1,176

Gerofia

Olof Guy Tiselius 

XP-33 1,272

Tjaba

Martin Angsell 

Elvström 717

1,136

Jane Doe 

Marcus Grönqvist 

Ansvarig redaktör KSSS-Publicerad 2013-03-27